Enjoy free delivery for orders worth $70 or more

Collection: Rice,Atta,Flour & Other Grains

54 products
  • MALIKA Toor Daal 1kg
    Regular price
    $3.90
    Sale price
    $3.90
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SUVAI Plain Idli Dosa Batter 1kg
    Regular price
    $4.20
    Sale price
    $4.20
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • MALIKA Black Rajma 500g
    Regular price
    $2.00
    Sale price
    $2.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • MALIKA Kala Chana 500g
    Regular price
    $1.50
    Sale price
    $1.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • RAJDHANI Besan 500g
    Regular price
    $3.90
    Sale price
    $3.90
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • DAAWAT Basmati Rice 1kg
    Regular price
    $4.80
    Sale price
    $4.80
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • MALIKA Yellow Moong Dal 1kg
    Regular price
    $3.80
    Sale price
    $3.80
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • MALIKA Green Moong (Whole) 500g
    Regular price
    $1.80
    Sale price
    $1.80
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • MALIKA Black Eye Bean 500g
    Regular price
    $2.10
    Sale price
    $2.10
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • HOUSEBRAND Green Moong Dal 500g
    Regular price
    $2.50
    Sale price
    $2.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • PESHWAI'S Jowar Flour 500g
    Regular price
    $4.20
    Sale price
    $4.20
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • AASHIRVAAD Whole Wheat Atta 5kg
    Regular price
    $10.80
    Sale price
    $10.80
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • HOUSEBRAND White Ponni Rice 5kg
    Regular price
    $8.70
    Sale price
    $8.70
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • HOUSEBRAND Sona Masuri Rice 5kg
    Regular price
    $9.50
    Sale price
    $9.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • MALIKA Masoor Whole 500g
    Regular price
    $1.70
    Sale price
    $1.70
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • MALIKA Masoor Dal Split 500g
    Regular price
    $1.50
    Sale price
    $1.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • MALIKA Chana Dal 500g
    Regular price
    $1.60
    Sale price
    $1.60
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • MALIKA Kabuli Channa 500g
    Regular price
    $2.00
    Sale price
    $2.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Malika papad 120g
    Regular price
    $1.00
    Sale price
    $1.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Rajadhani maida 500
    Regular price
    $1.50
    Sale price
    $1.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Peshawai's rice flakes(THICK)500g
    Regular price
    $3.80
    Sale price
    $3.80
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Peshwai's frying panipuri 250g
    Regular price
    $3.80
    Sale price
    $3.80
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Peshwai's makai flour 500g
    Regular price
    $4.20
    Sale price
    $4.20
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Naturel brown&red rice 2kg
    Regular price
    $9.20
    Sale price
    $9.20
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • HOUSEBRAND Biji Selasai (Basil Seeds) 100g
    Regular price
    $1.10
    Sale price
    $1.10
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • House Brand Samba Rava 500g
    Regular price
    $2.00
    Sale price
    $2.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • House Brand Besan 1kg
    Regular price
    $4.20
    Sale price
    $4.20
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • House Brand Maida 500g
    Regular price
    $1.80
    Sale price
    $1.80
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • HOUSEBRAND Maida 1kg
    Regular price
    $2.50
    Sale price
    $2.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • PESHWAI'S Nachani Peeth (Ragi Atta) 500g
    Regular price
    $4.20
    Sale price
    $4.20
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • PILLSBURY Whole Wheat Chakki Atta 1kg
    Regular price
    $2.60
    Sale price
    $2.60
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • AASHIRVAAD Whole Wheat Atta 1kg
    Regular price
    $2.70
    Sale price
    $2.70
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • House Brand Rice Flour 1kg
    Regular price
    $2.60
    Sale price
    $2.60
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • HOUSEBRAND Idli Rice 1kg
    Regular price
    $2.30
    Sale price
    $2.30
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • HOUSEBRAND Rice Flour 500g
    Regular price
    $1.50
    Sale price
    $1.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • MALIKA Yellow Moong Dal 500g
    Regular price
    $2.00
    Sale price
    $2.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • MALIKA Urad White Whole 500g
    Regular price
    $2.00
    Sale price
    $2.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • MALIKA Urad White Split 500g
    Regular price
    $2.00
    Sale price
    $2.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • MALIKA Urad Black Whole 500g
    Regular price
    $2.00
    Sale price
    $2.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • MALIKA Urad Black Split 500g
    Regular price
    $1.90
    Sale price
    $1.90
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out